Неділя, 29 листопада

Телескоп Spitzer, який досліджував найхолодніші об’єкти Всесвіту, передав на Землю останні наукові дані та припинив роботу. Апарат пропрацював майже 17 років, але NASA прийняло рішення закрити проєкт через брак фінансування.

Телескоп NASA Spitzer міг визначати інфрачервоне світло, яке невидиме людському оку. Зокрема, Spitzer міг розгледіти маленькі зірки в процесі їх формування. Програма була розрахована на три-п’ять років. Однак завдяки якості технологій телескоп працює вже майже два десятиліття.

«Я можу з упевненістю сказати: ніхто не очікував, що обсерваторія все ще буде працювати в 2019 році», – написала керівниця проєкту Spitzer, Ліза Сторрі-Ломбарді.

Завдяки цьому телескопу були відкриті нові зірки, нові кільця Сатурна і ціла зоряна система, на відстані близько 40 світлових років.

Тепер у NASA закінчилися гроші на фінансування космічної обсерваторії. У 2017 році космічне агентство приступило до пошуку приватних інвестицій. «Дві організації відповіли на наш запит, але вони не змогли надати достатньо коштів для Spitzer», – йдеться в заяві NASA.

30 січня 2020 року NASA отримало останні наукові та інженерні дані з телескопа.

За словами наукової співробітниці California Institute of Technology Луїзи Ребулл, яка працює над Spitzer, весь архів даних, зібраний телескопом за роки своєї роботи, буде вивчатися ще десятиліттями.

Ймовірно, що після відключення телескопа Spitzer, NASA одного разу вирішить вивести його з режиму сну. Але чим більше часу пройде, тим складніше буде встановити зв’язок із телескопом.

Залишити коментар