Вівторок, 29 вересня

Поблизу міста Остров у Чехії знайшли дерев’яний предмет, схожий на ящик. Археологи довели, що деревина дуба, з якої він виготовлений, була зрізана близько 7275 років тому.

Це робить ящик, а точніше, частину древнього колодязя, найстарішою з відомих дерев’яних конструкцій у світі, стверджують вчені.

«Згідно з нашими результатами, заснованими, зокрема, на дендрохронологічних даних, можна сказати, що стовбури дерев для використаної деревини були вирубані в 5255 і 5256 роках до н. е. Кільця на стовбурах дозволяють нам дати точну оцінку, назвати рік, коли дерева були зрубані», пояснив археолог Ярослав Пішак з Археологічного центру Оломоуц у Чехії.

Колодязь був виявлений неподалік від чеського міста Остров у 2018 році під час будівництва шосе. Знайдені всередині нього керамічні фрагменти були датовані періодом раннього неоліту, однак свідчень існування будь-якого поселення на цій території виявлено не було.

Дерев’яна конструкція складалася з чотирьох дубових колод, по одному на кожному розі, із плоскими планками між ними. Колодязь мав форму квадрата розміром 80 на 80 см і близько 140 см заввишки, а його ствол йшов під землю. Незважаючи на умови перезволоження, споруда добре збереглася вченим вдалося навіть знайти на колодах сліди кам’яних знарядь, що використовувалися для шліфування.

«На ньому є сліди методів будівництва, які використовувалися в епоху бронзи і заліза та навіть в римську добу. Ми не знали, що перші фермери, в яких були тільки інструменти з каменю, кістки, рогу або дерева, могли обробляти поверхню зрубаних стовбурів з такою точністю», відзначають археологи.

Залишити коментар