Вівторок, 24 листопада

Усі сучасні люди, зокрема й африканці, можуть походити від неандертальців еволюційних предків сучасних людей. Раніше вважалося, що жителі Африканського континенту не мають спільних із неандертальцями генів. Такого висновку дійшли науковці Принстонського університету (штат Нью-Джерсі, США) у своєму новому дослідженні.

За допомогою нового методу комп’ютерних обчислень дослідники змогли знайти гени неандертальців у ДНК африканців. Це ставить під сумнів загальноприйняту теорію про те, що сучасна людина виникла в Африці та звідти мігрувала до інших континентів десь 60-80 тис. років тому.

«Наші результати показують, що історія була набагато цікавішою, і розселення з Африки насправді відбувалося в кілька хвиль. Деякі з них призвели до змішування популяцій сучасних людей та неандертальців, що ми й спостерігаємо в геномах усіх людей сьогодні», пояснив керівник дослідження професор Джошуа Акей.

Дослідження 2010 року показало, що сучасні європейці, азіати й американці успадкували близько 2 % генів від неандертальців, тоді як спільності їхнього геному з геномом африканців не виявили. Вчені Принстонського університету пояснюють: тоді аналізували ДНК так званих референтних груп, тобто спеціально відібрані зразки, щодо яких і так було відомо, що в них немає неандертальського ДНК.

Залишити коментар