Понеділок, 28 вересня

Команда дослідників у Канаді успішно випробувала новий 3D-принтер, який лікує сильні опіки, «друкуючи» нові клітини шкіри безпосередньо на рані.

Нова система нині на ранніх стадіях розробки, але вона може зрештою забезпечити спосіб лікування пацієнтів, чиї опікові ушкодження занадто великі, щоб дозволити пересадку шкіри.

Старший автор дослідження, професор Аксель Гюнтер з Університету Торонто, сказав: «Шкірні трансплантати, де пошкоджена тканина віддаляється і заміняється шкірою, взятої з іншої області тіла пацієнта, є стандартним методом лікування серйозних опіків. Однак у тих випадках, коли у пацієнта є великі опіки повної товщини, не завжди залишається достатньо здорової шкіри для використання».

За словами вченого, у методу є альтернативи, зокрема каркаси з використанням бичачого колагену або штучних замінників шкіри, вирощених in vitro, але жодна з них не ідеальна. Колагенові каркаси покладаються на тканини і клітини, що оточують рану, для повного загоєння, в той час як для підготовки замінників шкіри in vitro може знадобитися багато тижнів.

Щоб подолати ці труднощі, дослідницька група розробила портативний пристрій для нанесення листів-прекурсорів безпосередньо на рани будь-якого розміру, форми або топографії. Він використовує біочорнило на основі фібрину – білка, що бере участь у згортанні крові.

Доктор Марк Йешке, медичний директор Центру опіків Росса Тіллі в Саннібрукской центрі медичних наук в Торонто, сказав: «Поверхні рани, для яких ми розробили цей пристрій, не плоскі й не орієнтовані горизонтально. Найважливіші переваги пристрою полягають у тому, що він має забезпечувати рівномірне нанесення шару біочорнила на похилі поверхні».

Пристрій поки знаходиться в стадії прототипу, проте його вже успішно випробували на свинях. Тестування показало, що оброблені портативним 3D-принтером опікові рани заживають швидше, ніж оброблені колагеном. Пристрій знижує інтенсивність запальних процесів і зменшує рубцювання опіків.

1 комментарий

  1. Это всё хорошо но не главное. Прошла новость про отставку Богдана. Так вот — это будет означать усиление группировки Фирташа-Могилевича и таких особей как клычко, оккупировавших столицу. Сейчас надо помогать Богдану удержать должность (да, вот так, а что делать), иначе получим доминирование очень опасного клана Фирташа-Могилевича. Более чем серьёзно. В медийном плане — мочить клычко (про их криминальное прошлое и настоящее знают все) и не трогать Богдана (не за него как такового, а как временную альтернативу доминированию клана Фирташа-Могилевича и «вопрос решающего Ермака»).

Залишити коментар