Вівторок, 22 вересня

Інженери з голландського стартапу Microsure створили робота, який здатний зшивати судини діаметром до 0,3 мм, і випробували його на людях.

Робот, якого назвали MUSA, управляється хірургом, але переводить рухи рук в більш точні дії механізмів самого робота.

Високоточна форма хірургії, відома як супермікрохірургія, використовується для з’єднання ультратонких кровоносних і лімфатичних судин для відновлення їхньої здорової функції. Вона є відносно новим медичним методом, а одним із його основних застосувань є боротьба з лімфедемою, яка зазвичай виникає після лікування раку молочної залози і призводить до набряку.

З огляду на делікатний характер процесу тільки невелика кількість хірургів нині здатні виконувати ці операції. Ідея стартапу Microsure полягає в тому, що новий робот може усунути такі фактори, як тремтіння рук або інші тонкі рухи людини, і загалом зробити процедуру безпечнішою і легко контрольованою.

«Мікроконтроль дозволяє нам бути дуже точними в наших рухах під час операції. Робот дозволяє нам працювати на крихітних лімфатичних кровоносних судинах, отримуючи найкращі результати для цих складних і виснажливих процедур. З роботом від Microsure ми можемо працювати на судинах будь-яких розмірів, що дуже зручно. Це, звичайно, чудова новина для пацієнтів», – говорить доктор Шан Шань Цю Шао, пластичний хірург з медичного центру Університету Маастрихта.

Нова система MUSA успішно пройшла випробування за участю 20 дівчат-добровольців. Остаточні підсумки проведених на добровольцях операцій вчені підвели через 3,5 місяці, коли все пацієнтки вже відновилися. Медики відзначили, що якість швів, зроблених MUSA, була не гіршою, ніж у досвідчених хірургів.

Залишити коментар