Вівторок, 24 листопада

У Православній церкві України розповіли, як ставляться до святкування Дня закоханих 14 лютого. Згідно із заявою церкви, святого Валентина не карали за вінчання молодят, а православні й узагалі відзначають день цього святого у серпні.

Православна церква України закликала присвячувати кожен день «правдивій любові» до своїх ближніх замість того, щоб дарувати символічні матеріальні подарунки раз на рік.

ПЦУ також зауважила, що православні вшановують кількох святих з іменем Валентин, але святий, якого згадують 14 лютого – це, ймовірно, Валентин Інтерманський. Він жив у Італії в ІІІ столітті, його стратили в 269 році. Католики вшановують його 14 лютого, а православні – 12 серпня.

«Свято, яке заведено відзначати 14 лютого як День закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина», – вказують у церкві.

Там наполягають, що, згідно з популярною легендою, святий Валентин вінчав закохані пари, попри заборону жорстокого імператора Клавдія II.

«Однак ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання», – пояснює церква.

Окрім того, Папа Римський канонізував святого Валентина 496 року та присвятив йому 14 лютого. У церкві припускають, що зробили це, щоб витіснити язичницьке святкування у Римі, яке «супроводжувалося жертвоприношеннями на честь плідності та материнства».

У ПЦУ вважають, що масова культура поєднала вшанування християнського святого з язичницькими мотивами, а згодом перетворила це на комерцію.

1 комментарий

  1. А новоиспеченным попап не пофиг?)) Что за мода своими грязными рученками лезть куда не попадя? Пусть считают сколько они своих прихожан развели на бабки

Залишити коментар