Четвер, 1 жовтня

Загадковий радіосигнал із глибокого космосу, виявлений міжнародним колективом астрономів, повторюється кожні 16 днів.

Швидкі радіосплески (Fast radio burst, FRB) – таємничий феномен, який не дає спокою астрономам вже понад 10 років. Йдеться про потужні радіосигнали невідомої природи, які тривають не більше декількох мілісекунд. Потужність кожного зі сплесків порівнянна з енергією, що виробляється нашим Сонцем протягом декількох десятків тисяч років. Джерела сигналу розташовані у мільярдах світлових років від Землі, тому детально вивчити FRB наразі не є можливим.

Досі вважалося, що кожен FRB є унікальною подією, яка ніколи більше не повторюється. Але тепер, коли вчені відкрили циклічний сигнал FRB 180916.J0158 + 65, стало ясно, що швидкі радіосплески можуть повторюватися. Джерело FRB 180916.J0158 + 65 випускає один або два викиди щогодини протягом чотирьох днів, а потім замовкає на 12 днів, після чого цикл повторюється.

Вчені вважають, що джерелом FRB є чорна діра з навколозоряною масою, яка обертається навколо якогось іншого об’єкта. Інше пояснення – сигнал періодично блокується через гравітаційні сили чорної діри.

Залишити коментар