Субота, 26 вересня

Галактика існувала 12 млрд років тому, коли вік Всесвіту не перевищував 1,8 млрд років. Мертва галактика отримала позначення XMM-2599.

Вона характеризувалася високою швидкістю утворення зірок – до 1 тис. зоряних мас на рік. Для порівняння, наша галактика Чумацький Шлях утворює близько однієї нової зірки на рік. Із невідомих причин цей процес був перерваний, і галактика померла.

По своїй масі XMM-2599 може бути порівнянна з 300 млрд Сонць, тому її прийнято вважати ультрамасивною галактикою, які в ту пору були рідкісним явищем.

Вчені з допомогою математичних моделей підтвердили факт існування таких галактик, але процес формування зірок у них повинен був проходити протягом більш тривалого часу. Астрофізики ще тільки з’ясовують, що могло стати причиною загибелі такого гігантського утворення.

За деякими припущеннями, галактика перестала отримувати невідому речовину, необхідну для процесу утворення зірок. Також в її ядрі могла активуватися надмасивна чорна діра.

Але все це лише припущення, тому що невідомо, що з XMM-2599 відбувається тепер. Астрономи припускають, що вона могла притягнути до себе найближчі активні галактики. Така ситуація може знову повернути її до життя і перетворити на центр яскравого галактичного скупчення. Цей об’єкт вчені назвали монстром, бо дотепер нічого подібного вони не зустрічали.

2 комментария

  1. Скоріш за все ми маємо можливість бачити лише голограму Всесвіту. Тому. що те що ми бачимо знаходиться в іншому місці, і має зовсім інший вигляд. А наші вчені просто фантазують. і щоб перевірити ці фантазії потрібно прожити десятки мільярдів років. Але є ефір Всесвіту він несе інформаційний потенціал. Тільки «земна наука» придала його потуранню 110 років назад в ім»я монополізму нафто магнатів, щоб людство не отримало дешеву енергію та істинні знання про Всесвіт. про закони Природи, про Бога (Вищий Космічний Розум). Всі наші біди від жадоби наживи.

Залишити коментар