Середа, 23 вересня

Колишній керівник служби зовнішньої розвідки Франції Ален Жуіє буде вести на телеканалі RT France програму про геополітику. Вона буде виходити в ефір двічі на місяць починаючи з березня, повідомило 25 лютого Міжнародне французьке радіо (RFI).

Планується, що перший випуск вийде в березні. У програмі будуть обговорювати, зокрема, дипломатію, конфлікти, тероризм, безпеку конкуренції між розвідувальними службами. На думку 77-річного Алена Жуіє, «практична геополітика повинна дозволити громадянам краще розуміти об’єктивну реальність».

Глава RT France Ксенія Федорова заявила, що «дуже щаслива», що людина «такого масштабу» буде працювати в редакції російського держканалу, цитує RFI повідомлення телеканалу RT.

Ален Жуіє неодноразово виступав із прокремлівських позицій, відзначає RFI. Наприклад, в інтерв’ю ютуб-каналу Thinkerview, яке на своєму сайті переказав RT, Жуіє назвав отруєння колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля «англосаксонською маніпуляцією», похвалив прогрес Росії в області озброєнь і заявив, що Москва не є загрозою західним країнам. Інтерв’ю, в якому Жуіє виступає за російську інтервенцію в Сирії та говорить про залежність Франції від США, також можна знайти на сайті RT, повідомляє Міжнародне французьке радіо.

Ален Жуіє очолив зовнішню розвідку Франції (DGSE) у 2002 році. Раніше він працював у великих французьких і міжнародних компаніях.

Залишити коментар