Неділя, 27 вересня

Астрономи з Університету Уорвік виявили екзопланету, яка розташовується так близько до зірки, що здійснює оборот навколо неї за 18 годин. Як повідомляється на сайті університету, це найближчий до материнського світила гарячий юпітер, відомий на сьогодні.

Планета, що отримала позначення NGTS-10b, розташована на відстані тисячі світлових років від Землі. Гарячий юпітер розташовується до своєї зірки у 27 разів ближче, ніж Меркурій до Сонця. За словами дослідників, планета приливно пов’язана зі світилом, тому на одній з її сторін температура завжди вище 1 тис. градусів Цельсія.

Сама зірка приблизно на 30 % менше Сонця і на тисячу градусів холодніша за нього. Спостереження, проведені вченими, показали, що NGTS-10b на 20 % більший за Юпітер і вдвічі масивніший за нього.

«Попри те, що вважається, що гарячі юпітери з коротким орбітальним періодом (менше 24 годин) легше знайти через великі розміри та часті транзити, вони дуже рідкісні. Із сотень гарячих юпітерів, відомих на сьогодні, тільки у семи орбітальний період менше одного дня», – заявив провідний автор дослідження доктор Джеймс МакКормак.

Залишити коментар