Вівторок, 29 вересня

Сполучені Штати Америки наголошують, що Крим – це Україна і закликають Росію припинити окупацію українського півострова, яка триває вже шість років. Про це мовиться в заяві держсекретаря США Майка Помпео.

«Російська окупаційна влада продовжує наступ на права людини та основні свободи, зокрема обмежуючи свободу віросповідання. Понад 80 людей із Криму, включно з представниками кримських татар, ув’язнені Росією, а деякі піддані тортурам за мирну протидію окупації», – мовиться в заяві Помпео.

Він також вказує на те, що кримські татари «продовжують піддаватися необґрунтованим рейдам в їхніх будинках і мечетях, а також залякуванням з боку окупаційної влади».

У заяві згадується про незаконний призов до російської армії 20 тис. мешканців Криму, а також про ситуацію з виселенням із будинку собору ПЦУ та утиск вірян української церкви.

«Шість років по тому Росія продовжує покладатися на брехню і дезінформацію у своїй невдалій спробі узаконити нелегітимну владу на півострові. Ці зусилля приречені на провал. Світ ніколи не забуде вторгнення Росії в Україну. Сполучені Штати засуджують незаконні дії Росії в Криму та її агресивні дії проти України, зокрема на Донбасі, що тривають, і будуть підтримувати санкції проти Росії доти, поки вона не поверне контроль над Кримом Україні й не виконає повністю свої зобов’язання по Мінським угодами», – мовиться у заяві.

Залишити коментар