П'ятниця, 27 листопада

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначився з лауреатами премії 2020 року. Серед цьогорічних переможців – гурт «ДахаБраха», Тарас Прохасько, Маріанна Кіяновська та Євгенія Подобна. Не змогли у комітеті визначитися з лауретом лише у номінації «Кіномистецтво».

Цьогоріч у номінації «Література» два переможці: Маріанна Кіяновська з книгою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».

У номінації «Публіцистика, журналістика» перемогу здобула воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою «Дівчата зрізають коси». Це спогади 25 жінок, які брали участь у російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.

Відомий український гурт «ДахаБраха» (у складі якого Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко) з альбомом «Шлях» (2016) здобув перемогу в номінації
«Музичне мистецтво». Самі автори зазначили, що альбом створювався в дуже складний час для України.

«Ми хочемо присвятити його тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі, і тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії», – йдеться в анотації.

У номінації «Візуальні мистецтва» переміг мистецький проєкт «Карусель» Олександра Глядєлова. Автор поєднує світлини, зроблені в різний час і за різних обставин (у дитячих інтернатах, місцях позбавлення волі, в’язничних лікарнях, включно з кадрами воєнної української реальності) в єдине полотно.

Опера-реквієм «Йов» (Iyov, створена в 2015 році) Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка перемогла в номінації «Театральне мистецтво».

Голова комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров пояснив, що цього року не вручатимуть премію в номінації «Кіномистецтво», оскільки, на думку членів комітету, представлені номінанти – фільм «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва та документальний фільм «Будинок “Слово”» Тараса Томенка – не відповідають за масштабом суті премії.

«Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати – енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворювального фактора», – додав Юрій Макаров.

Залишити коментар