Середа, 30 вересня

Лікар Юрій Рандюк, який оглядав інфікованого на «китайський» коронавірус пацієнта, переконує, що усі медики були у засобах захисту. Також він зазначив, що пацієнт діяв правильно, звернувся до медиків та діяв за процедурою. Про це він розповів у коментарі виданню hromadske.

Він розповів, що пацієнт викликав екстрену медичну допомогу, попередив про симптоми і про те, що приїхав з Італії. Тому чоловіка забирали на швидкій у засобах захисту і так само обстежували.

«Залежить від порядності та розуму. Я з ним спілкувався, він розуміє, як знизити загрозу поширення інфекції. Кількість осіб, які контактували, мінімальна», – розповів лікар.

Пацієнт із дружиною повернувся 28 лютого, а симптоми з’явилися 29-го. Він одразу викликав екстрену медичну допомогу.

На запитання щодо прикордонників та митників, які контактували з пацієнтом, Юрій Рандюк відповів, що на момент перетину кордону чоловік із Чернівців був ще здоровий: «Не доведено 100 %, що здорова людина без симптомів виділяє збудники в довкілля. По канонах перебігу захворювань в останні дні людина може виділяти збудника, але за логікою найбільше збудників – коли є кашель і нежить: симптоми, які сприяють виділенню біологічного матеріалу. Сумніваюся, що він становив високий ризик для митників і прикордонників».

Рандюк також зазначив, що якихось особливих заходів у області не потрібно вводити, бо є лише один інфікований хворий зі станом між легким і середньо тяжким.

«За інших обставин таку особу навіть ніхто б не госпіталізував до інфекційного стаціонару, бо це амбулаторний хворий», – переконує лікар.

Залишити коментар