Неділя, 27 вересня

Вивчаючи дані, зібрані космічним телескопом NASA Kepler, студентка-астрономиня з Університету Британської Колумбії Мішель Кунімото виявила докази існування 17 нових екзопланет.

Серед відкритих нею небесних тіл є світ розміром приблизно із Землю, знайдений у «зоні життя», де може існувати рідка вода.

«Ця планета розташована на відстані близько тисячі світлових років, тому ми не доберемося туди найближчим часом. Але це дійсно захоплива знахідка, оскільки на сьогодні в цих областях космосу виявлено тільки 15 невеликих підтверджених планет, виявлених за даними Кеплера», – сказала Кунімото.

Кунімото використовувала метод транзиту, щоб знайти планетию. Це один із найбільш широко використовуваних методів пошуку подібних небесних тіл.

«Щоразу, коли планета проходить перед зіркою, вона блокує частину світла цієї зірки і викликає тимчасове зменшення яскравості зірки. Знайшовши ці провали, відомі як транзити, ви можете почати збирати докупи інформацію про планету, таку як її розмір і час, необхідний їй для проходу орбітою», – пояснила вона.

Землеподібна планета приблизно в 1,5 рази більша за нашу власну планету, і її орбіта трохи більша за орбіту Меркурія. Але вона отримує тільки близько третини світла, яке Земля отримує від Сонця.

Планета, яку назвали KIC-7 340 288 b, робить повний оборот навколо своєї зірки за 142 земних днів і розташована від неї в 0,444 астрономічних одиницях (відстаней між Землею і Сонцем). З інших 16 нових виявлених планет розмір найменшої становить всього дві третини від розміру Землі.

Залишити коментар