Четвер, 1 жовтня

Українців, які не мають гострого респіраторного вірусного захворювання, закликають не купувати хірургічні маски, оскільки це може призвести до дефіциту на рівні країни. Із таким закликом виступив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Кабінеті Міністрів 3 березня.

Він вкотре пояснив, що маски ніяк не допоможуть здоровим людям. Їх мають використовувати люди з ГРВІ або іншими інфекціями, аби зменшити відстань, на яку поширюється збудник, і не заражати людей довкола.

«Насамперед, ми повинні знати, що треба досить часто мити руки. Якщо немає можливості мити руки, ми повинні обробляти їх антисептичними засобами. Також ми повинні дотримуватися ізоляції або не контактувати з хворими із симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, а якщо відбувається контакт, то ми повинні знаходитися на 1,5-2 м від цієї людини», – зазначив Ляшко.

«Не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їх закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призведе до того, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок. Коли в лікарнях буде запроваджуватися масочний режим, у нас не буде, де їх придбати», – наголосив він.

Залишити коментар