П'ятниця, 27 листопада

Карантин по всій країні міг, звісно, когось дуже налякати. Особливо зважаючи на паніку, котрою буквально засівають поля соціальних мереж. Утім, кожен коментує рішення влади по-своєму: хтось наголошує на тому, що парламент ухвалюватиме непопулярні рішення, знаючи, що протестів не вийде, хтось критикує комунікацію влади, а хтось, як завжди, жартує.

Так, екснардеп Борислав Береза запевняє, що введення карантину – рішення правильне, утім з боку влади тепер головне – правильно налагодити комунікацію та не намагатися сховати інформацію щодо реальної кількості хворих.

Про проблеми з комунікацією написала і співвласниця видання «Букви» Катерина Рошук. За її словами, «розумна влада» вже б запустила флешмоб #яЗалишаюсяВдома, шукала спосіб мінімізації втрат на фоні обвалу гривні, почала допомагати незахищеним верствам населення: пояснювати, пояснювати і ще раз пояснювати, щоб захистити від фейків. Однак висновок авторки допису вкрай нерадісний для керівництва держави: «Влади в країні наразі нема».

Андрій Ніцой, історик, здивований, чому влада не запровадила на час дії карантину мораторій на сплату комунальних платежів, кредитів тощо. Адже, за словами Ніцоя, людина, яка не працює, не має можливості оплачувати комуналку чи обслуговувати кредити.

На думку політолога Михайла Басараба, карантин при коронавірусі – рішення правильне. Утім експерт каже про ймовірність того, що влада може скористатися забороною на масові зібрання, щоб «проштовхнути зрадницькі рішення».

Блогерка та письменниця Зоя Казанжи також вважає карантин «виправданим на тисячу відсотків» та називає його «одним із небагатьох розумних рішень влади».

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко переконаний, що тепер влада зможе не боятися протестів проти непопулярних рішень. Наприклад, щодо земельної реформи, змін до Конституції тощо. «На карантин поставили захист українського суверенітету», – пише автор допису.

Політичний експерт і аналітик Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Денис Рибачок натомість сумнівається, що карантин зможе зупинити масові протести, тому радить владі утриматися від прийняття серйозних політичних рішень до початку квітня. «Щоб не відгребти і за саме рішення, і за несправжній карантин», – пояснює експерт.

Експерт із комунікацій Олександр Равчев поставився до карантину негативно, пояснюючи це або некомпетентністю відповідальних за рішення осіб, або… необхідністю звільнити міністра.

Письменник, психолог і психіатр Борис Херсонський радить поставитися до карантину серйозно, але без паніки, дотримуючись усіх необхідних заходів безпеки.

Утім, коментували карантин по всій країні не лише через призму політики та економіки. Наприклад, фотографка Юлія Вебер написала, що під час карантину багато людей можуть зрозуміти… що їм елементарно немає про що поговорити одне з одним.

Не обійшлось і без гумору.

Збирав реакції та мив руки з милом Степан Коза

Залишити коментар