Субота, 15 серпня

Археологи виявили залишки «металургійного заводу» римської епохи в Нінові, у регіоні Східна Фландрія, Бельгія. Вчені відзначають, що це перші сліди римського виробництва заліза в регіоні.

Ділянка під назвою Doorn Nord вивчається археологами напередодні будівництва бізнес-парку. Відтоді як розкопки почалися 18 місяців тому, команда виявила два похоронних пам’ятники пізнього неоліту (2500−2000 роки до н. е.) і кілька артефактів бронзової доби (2000−1000 роки до н. е.), але найщільніша концентрація стародавнього матеріалу датується І та ІІ століттями н. е., коли на перетині двох доріг зросло римське поселення.

Розкопана місцевість включає в себе будинки, вулиці та могили. Здається, поселення спеціалізувалося на виплавці металу, особливо на переплавці залізної руди в залізо. Археологи сподіваються з’ясувати, скільки руди було видобуто і для чого вона використовувалася.

«Це дає нам уявлення про життя людей у ІІ столітті. Вони плавили руду в залізо і використовували її для виготовлення інструментів», – прокоментував знахідку археолог Арне Вербрюгген.

Найбільша кількість знахідок уналежнюються до пізніших шарів: військові табори з кінця XVII до середини XVIII століть. Фландрія була гарячою точкою, яка неодноразово переходила з рук у руки (здебільшого між Францією та Іспанією) під час дев’ятирічної війни та війни за іспанську спадщину.

Залишити коментар