Субота, 26 вересня

У Facebook та Instagram було видалено низку акаунтів та сторінок, які діяли від імені Росії та скеровували на користувачів у США. Принаймні частину з них компанія пов’язала з російським Агентством інтернет-досліджень, або «фабрикою тролів», причетною до втручання у президентські вибори в США 2016 року. Про це повідомляє пресслужба Facebook.

Зокрема, компанія видалила 49 акаунтів і 69 сторінок у соцмережі Facebook, а також 85 акаунтів в Instagram через неавтентичну поведінку – тобто дії, які вказують на їхнє скоординоване використання іноземним суб’єктом. У сторінок було близько 13 500 підписників, а на акаунти в Instagram підписалося близько 265 тис. людей.

Як зазначили у Facebook, власники мережі видалених акаунтів і сторінок використовували їх, щоб видавати себе за справжніх користувачів соцмереж. Їхні пости здебільшого стосувалися тем історії та життя афроамериканців, світських хронік, новин та фактів про відомих американців і прав ЛГБТ.

Компанії вдалося встановити, що акаунти керувалися з Гани й Нігерії. Хоча люди, які цим займалися, намагалися приховати свою особу, розслідування Facebook показало, що принаймні частина з них була раніше помічена в роботі в Агентстві інтернет-досліджень. Цю компанію, яку пов’язують із наближеним до Володимира Путіна олігархом Євгеном Пригожиним, також підозрюють у втручанні у вибори в США в 2016 році.

Facebook зазначив, що викрита мережа не просувала політичні меседжі, а тому, найімовірніше, не намагалася вплинути на політичні вподобання американців напередодні президентських виборів у листопаді 2020 року. Там також наголосили, що видалили сторінки й акаунти не через контент, який там розміщувався, а саме через підозрілу діяльність тих, хто ними керував.

Залишити коментар