Вівторок, 24 листопада

Кам’яну скриню віком майже 3500 років із рештками птахів і пташиних яєць, загорнутих у лляні тканини, було виявлено польськими археологами в Дейр-ель-Бахарі в Єгипті.

За словами керівника досліджень професора Анджея Нівінські, знахідка вказує на те, що поруч зі схованкою знаходиться королівська гробниця.

Відкриття було зроблено в купі каменів поруч зі знаменитим храмом Хатшепсут в Дейр-ель-Бахарі. Королівський тайник складається із двох елементів: кам’яної скрині та згортка поруч із нею.

«Сама коробка була завдовжки близько 40 см, трохи менше у висоту. Вона була добре замаскована, виглядала як звичайний кам’яний блок. Тільки після більш ретельного огляду ми зрозуміли, що це кам’яна скриня», – розповів начальник розкопок Анджей Нівінські з Інституту археології Варшавського університету.

Усередині кам’яного контейнера було кілька пакетів, обгорнутих у лляне полотно. Один містив гусячий скелет, інший містив гусяче яйце. У третьому пакеті був дерев’яний ящик, в якому знайшли яйце ібіса, яке теж було загорнуте в тканину. Імовірно, гусак був принесений у жертву богам під час поховання фараона, ймовірно, його могила знаходиться неподалік.

Поруч із кам’яним контейнером археологи виявили ще один згорток у тріщині. Цього разу чотири шари полотна сховали в дерев’яний ящик, в якому була фаянсова скульптура. На її корпусі було одне з імен фараона Тутмоса II.

Не тільки ім’я фараона, написане ієрогліфами, є підтвердженням того, що тайник був зроблений від його імені. Єгиптологи вважають, що предмети, поміщені в коробку, посилаються на імена цього фараона.

Як розповідає професор Нівінські, Тутмос II був чоловіком знаменитої цариці Хатшепсут. Він став правителем у 13 років і помер за три роки. За словами єгиптолога, це був династичний «примусовий» шлюб. Поруч зі схованкою розташовані храм Хатшепсут і руїни споруди на честь Тутмоса III – сина і наступника Тутмоса II.

Археологи продовжили свої дослідження, але ще не натрапили на вхід в могилу. Професор Нівінські вважає, що він «дуже близький» до виявлення неушкодженої гробниці фараона Тутмоса II.

Залишити коментар