П'ятниця, 18 вересня

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». За відповідне рішення проголосували 344 депутати. Документ ухвалили в «турборежимі», без обговорень.

У «Слузі народу» розповіли, що законопроєкт передбачає таке:

– оперативна закупівля товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через переговорну процедуру, скорочену до одного дня, тобто без застосування процедур, передбачених законом України «Про державні закупівлі»;

– можливість 100 % попередньої оплати за товари й послуги для запобігання та боротьби з епідемією коронавірусу;

– звільнення від сплати ввізного мита і ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, що закуповуються для боротьби з коронавірусом;

– контроль з боку Кабміну щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари

– надання можливості населенню працювати дистанційно або йти у відпустку;

– надання права власникам закладів, підприємств, установ, різних організацій змінювати режим роботи, але за умови обов’язкового інформування населення про це через інтернет та іншими способами;

– заборона на проведення заходів держнагляду та контролю;

– уналежнення запровадження карантину до форсмажорних обставин;

– адмінвідповідальність за порушення обсервації та кримінальна відповідальність за умисне зараження людей;

– додаткові надбавки в розмірі до 200 % заробітної плати для медперсоналу та працівників, що працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу;

– зміна статей Трудового кодексу в частині, де можуть надавати оплачувану відпустку;

– заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування).

Згідно з текстом законопроєкту, який оприлюднив народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко, порушення правил санітарно-гігієнічних норм передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 17-34 тис. грн). Раніше в МВС говорили, що йдеться про порушення умов обсервації для людей із підозрою на коронавірус.

Якщо такі дії призвели до зараження інших людей, то законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 тис. грн) або тюремне обмеження волі чи ув’язнення до трьох років. Якщо ці дії привели до загибелі людей, то покарання буде від п’яти до восьми років ув’язнення.

Голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що ухвалений законопроєкт про коронавірус (№ 3219) буде чинним тільки три місяці.

Також депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт № 2538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я».

Крім того, депутати підтримали законопроєкт № 2539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету» та проєкт закону № 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Залишити коментар