Понеділок, 21 вересня

Військово-морські сили США розробляють підводний човен, керований штучним інтелектом, який може вбивати без контролю і втручання людини.

Проєкт знаходиться у сфері робіт Управління військово-морських досліджень і був описаний як «автономна система підводної зброї».

Розробка дозволить військовим розширити зони місії, а також допоможе ліквідувати підводні міни і прокладати оптимальні маршрути.

Детальна інформація про незвичайний підводний апарат була надана в рамках бюджетної документації 2020 року, в якій також вказувалося, що ВМС США назвав проєкт CLAWS. Про підводний човен поки є дуже мало даних, за винятком того факту, що він буде використовувати датчики і алгоритми для самостійного виконання складних завдань.

Очікується, що система CLAWS буде встановлена на нових роботизованих підводних човнах класу Orca, які мають 12 торпедних апаратів і розробляються для ВМС компанією Boeing.

Протягом наступних кількох років фірма розробить і протестує чотири безпілотних кораблі Orca (XLUUV) на базі автономного Echo Voyager, який може працювати в морі протягом декількох місяців.

Автономні підводні човни вже існують, і вони можуть виконувати завдання без участі людей – проте вони не дуже розумні і мають обмежену функціональність. Що-небудь більш складне, ніж просте завдання визначення місця розташування, зажадає від оператора-людини роботи через віддалену лінію зв’язку.

Нові підводні човни будуть мати набагато більший рівень штучного інтелекту і, отже, зможуть виконувати більш широкий спектр функцій без людини-контролера.

Ця ідея не всім подобається. Стюарт Рассел із Каліфорнійського університету в Берклі сказав New Scientist, що це – «небезпечна подія».

«Оснащення повністю автономного транспортного засобу смертоносною зброєю є важливим кроком, який може призвести до випадкової ескалації конфлікту», – сказав Стюарт Рассел.

Залишити коментар