П'ятниця, 18 вересня

Міністерство внутрішніх справ просить довіряти лише офіційним повідомленням органів влади та критично ставитися до чуток про коронавірус. Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Інформаційно-аналітичні підрозділи департаменту кіберполіції фіксують різке збільшення випадків поширення різноманітних чуток та неправдивої інформації у зв’язку із введенням у державі режиму карантину», – йдеться в повідомленні.

У МВС вказали, що поширювачі фейків у таких умовах мають на меті «поширення паніки та дестабілізації ситуації».

Йдеться, зокрема, про інформацію щодо розпилення вночі дезінфекційних засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і заборону прогулянок із дітьми вулицями Києва під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності.

«Просимо вас критично ставитися до таких чуток та повідомляти департамент кіберполіції Нацполіції про їх поширення за електронною адресою callcenter@cyberpolice.gov.ua та телефоном 0442900110», – йдеться у повідомленні.

Відомство обіцяє притягувати до відповідальності людей, які поширюють свідомо неправдиву інформацію.

МВС радить читати інформацію про карантинні заходи через інтернет-портали президента, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

Залишити коментар