Вівторок, 24 листопада

Самоізолюватися та провести карантин вдома, при цьому не зійшовши з розуму від нудьги та одноманітних роликів на YouTube? Розповідаємо, як гуляти найкращими музеями світу, вчитися та відпочивати з користю, не виходячи з дому.

Лекції та онлайн-курси

Онлайн-відеолекторій WiseCow пропонує вільний доступ до лекцій із літератури, кіно, мистецтва, музики, журналістики, театру, історії, моди і соціуму. «Жіночі імена в мистецтві», «Голлівудський ренесанс», «100 років українського кіно за 100 хвилин», «Історія Західної України» – і це лише маленька частина тем.

Свої освітні курси від провідних викладачів бізнес-шкіл та громадського сектору пропонує і перша дистанційна платформа громадської освіти Відкритий Університет Майдану (ВУМ). Курси у формі відеолекцій, практичних завдань та контрольних запитань. Повний перелік – на сайті університету.

Засновник креативного агентства Fedoriv Agency Андрій Федорів відкрив безкоштовний доступ до онлайн-курсу «Тато бренду», присвяченого маркетингу, корисній інформації для підприємців, маркетологів тощо. Лекції публікуються на YouTube. До слова, раніше вартість курсу складала близько 200 доларів. Нові випуски з’являтимуться на каналі кожен будній день о 17:00 протягом двох тижнів.

«Я хочу, щоб люди, які залишилися вдома на карантині, підприємці, маркетологи, студенти, могли відволіктися від новин і отримати порцію маркетинг-знань і натхнення», – ділиться автор курсу.

Платформа TEDxKyiv опублікувала у вільному доступі відео виступів, які прозвучали в рамках конференцій формату TED у Києві. Серед спікерів – ветеран і підприємець Леонід Остальцев, журналіст-розслідувач Денис Бігус, гурт «ЦеШо», історик Ярослав Грицак, волонтер Віталій Дейнега, архітектор Максим Головко та інші. 

До 31 липня відкрито безкоштовний доступ до понад 3800 курсів і 400 спеціалізацій від найкращих університетів і компаній світу. Серед них – Лондонський університет, Єльський університет, Університет Джонса Гопкінса, IBM, Google, Intel тощо.

Безкоштовний доступ до понад 100 занять для дистанційного навчання відкрила й освітня платформа Prometheus. «Щоб провести карантин із користю, а не перетворювати його на позачергові канікули, Prometheus пропонує вчителям, батькам, школярам та студентам використовувати понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для ефективного дистанційного навчання на нашій платформі», – розповідають автори платформи.

Добре володієте англійською? Престижні університети США розробили освітні онлайн-курси, доступні для будь-кого. Теми – найрізноматніші, від комп’ютерних наук до теорії мистецтва. Повний перелік – ось за цим посиланням.

Книги

Український інститут національної пам’яті надав вільний доступ до всіх своїх видань. «Наша принципова позиція – задля зручності читачів усі матеріали викладати також в електронних форматах», – пояснюють автори ініціативи. Ознайомитися з повним переліком видань та безкоштовно завантажити їх в одному з трьох форматів (epub, mobi та pdf) можна за цим посиланням.

Також радимо завітати на сайт до українського видавництва «Наш Формат», котре відкрило доступ до деяких електронних книг. Ви можете безкоштовно завантажити їх до 3 квітня (себто до кінця дії карантину). Станом на сьогодн видавці пропонують вашій увазі 10 книг. Серед них – «Диванні експерти. Як необмежений доступ до інформації робить нас тупішими» Томаса Ніколса, «Цивілізація. Як Захід став успішним» Ніла Ферґюсона, «Просвітництво сьогодні. Аргументи на користь розуму, науки та прогресу» Стівена Пінкера та інші.

Для безкоштовного завантаження просто перейдіть на сторінку акції, оберіть ті книги, які вас зацікавили, і, формуючи замовлення, вкажіть промокод HOMEALONE. Готово! 

Онлайн: опери та музеї

Віденська державна опера на час глобального карантину та пандемії коронавірусу відкрила архіви та щодня транслює онлайн-записи балетів та опери. Підписка коштує 16,90 євро на місяць, однак перший місяць користування – абсолютно безкоштовний. Спробувати можна за цим посиланням.

Державна Баварська опера надає можливість онлайн подивитися шість прямих трансляцій сезону 2019/2020. Серед них – «Снігова королева» Ханса Абрахамса, «Юдіф» Бели Бартока у постановці Кеті Мітчелл, а також світова прем’єра відеоартпроєкту Марини Абрамович «Сім смертей Марії Каллас». Доступно за цим посиланням.

Будапештська державна опера в період карантину показує свої концерти онлайн абсолютно безкоштовно. Все, що потрібно, – стежити за графіком та не забути про онлайн-концерт. Зацікавились? Ось посилання.

Берлінський філармонійний оркестр створив цифрову концертну залу, де можна послухати записи попередніх концертів чи трансляції нових. У цій же залі – архів із документальними відео та інтерв’ю музикантів оркестру. Завдяки промокоду BERLINPHIL до 31 березня ви можете отримати безкоштовний доступ на місяць. Клікайте сюди.

Музей ван Гога в Амстердамі пропонує подивитися на понад 200 картин, 500 малюнків і 750 особистих речей митця. Також на YouTube-каналі музею викладені відео, де творчість ван Гога пояснюють експерти, та інші ролики.

А ось Британський музей пропонує справжню віртуальну екскурсію своїми експонатами. Знахідки відсортовані за континентами та темами, а на додаток – можна подивитися чимало роликів про всесвітню історію та культуру на офіційному каналі музею в YouTube.

Будьте котиками, правильно мийте руки з милом та не виходьте без потреби на вулицю.

Текст: Степан Коза

Залишити коментар