П'ятниця, 25 вересня

Громадська організація «Комітет виборців України» назвала 10 спекуляцій українських політиків на тему коронавірусу – усі ці заяви зробили публічно.

Так, серед 10 абсурдних заяв на тему коронавірусу КВУ згадав народних депутатів різних фракцій та депутатів минулих скликань, а також одного з міністрів:

1. Народний депутат від групи «Довіра» Сергій Шахов влаштував піар-кампанію навколо своєї хвороби. До інфікування виступав у Верховній Раді, стверджуючи, що коронавірусу не існує: «Коронавірусу ніякого немає, а є коронавірус у головах чиновників».

Пізніше, вже хворим, заявив: «Мої виборці зверталися, щоб я проїхався по всіх міністерствах, по усьому Кабінету Міністрів, Верховній Раді».

2. Народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський поширив фейкове відео про те, як жителі Львова нібито побили і виштовхали з автобуса пасажира, який закашлявся. Провів паралелі з «Львівським погромом 1941 року». У СБУ заявили, що поширене відео є фейком.

3. Народна депутатка від «Слуги народу» Єлизавета Богуцька розповіла власний варіант щодо того, як потрібно боротися з коронавірусом: «Якщо високі температури вбивають корону, то народу необхідні регулярна лазня, алкоголь і секс».

4. Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський використав тему протестів щодо розміщення евакуйованих із Китаю українських громадян для роздмухування паніки й заробляння політичних балів: «Хочу заспокоїти всіх жителів Обухівського району – жодного розміщення карантинних громадян з Китаю на території району не буде. Тільки що домігся такого рішення від МОЗ».

5. Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива прокоментував ситуацію з коронавірусом цитатою Сталіна: «Як нам сьогодні не вистачає такої особистості, щоб навести порядок в нашій країні».

6. Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Вадим Столар організував масштабну піар-кампанію навколо передачі представниками його команди респіраторів та захисних заходів до лікарень міста Києва. Інформацію про допомогу з боку народного депутата поширили на кількох центральних телеканалах та у низці інтернет-ЗМІ.

7. Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець під час засідання парламентського комітету зробив неоднозначну заяву щодо потенційної кількості хворих від коронавірусу, чим міг спричинити поширення паніки: «Цей вірус – він дітей не вражає. Зараз помруть всі пенсіонери».

8. Лідер «Партії Шарія» Анатолій Шарій поширював паніку щодо коронавірусу. Він заявив, що коронавірус вирує у Західній Україні ще з січня. Його партія масово роздає інформаційні матеріали про поширення хвороби в агітаційних наметах партії та під партійними прапорами.

9. Народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська Смаглюк назвала коронавірус маркетинговим ходом: «Я вважаю, що це маркетинговий хід (про коронавірус – прим. ред.)».

10. Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко публічно звернувся за допомогою у боротьбі з коронавірусом до першого секретаря Центрального комітету Комуністичної партії Куби Рауля Кастро: «Ми дуже сподіваємося, що кубинські товариші знайдуть можливість направити в Україну фахівців-медиків».

Залишити коментар