Субота, 19 вересня

Родичі українців, котрі незаконно утримуються російськими бойовиками в полоні на окупованому Донбасі, влаштували мітинг під Офісом президента. Їхня вимога – вплинути на вирішення долі бранців та здійснити кроки задля їхнього повернення додому.

Як передає видання «Радіо Свобода», на акцію вийшли дружина Валерія Матюшенка, який у заручниках угрупування «ДНР» з липня 2017-го, донька Олени Пех, що у полоні з серпня 2018-го, та мама Григорія Сінченка – жителя Донецька, який у жовтні 2019 року вдруге потрапив у полон контрольованих Росією бойовиків.

Попри обмеження пересування, заблокований транспорт і карантин, жінки приїхали до столиці з різних регіонів України. Вони стверджують, що на їхні численні письмові звернення влада не реагує, а дехто вже отримав повідомлення, що їхні близькі не будуть внесені у список на найближчий обмін.

«Наші патріоти покинуті»: родичі полонених в ОРДЛО пікетували Офіс президента

Фото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода

Жінки наполягають, що найбільша загроза на сьогодні, – що їхнім рідним у руках бойовиків не буде надана медична допомога, а через закриті КПВВ вони не можуть отримати ні медикаменти, ні продукти харчування.

«Ми зараз забираємо людей з Європи, в яких є медична допомога. А наші патріоти покинуті. У них немає ні засобів захисту, ні антисептиків, ні медикаментів. Якщо знадобиться, їм не буде надана перша допомога. Ми реально розуміємо: якщо почнеться пандемія, то вже буде пізно про щось говорити. У них замкнений простір, ніде й нічого не провітрюється» – прокоментувала Тетяна Матюшенко, дружина полоненого Валерія Матюшенка, який нині незаконно утримується у колонії № 32 у Макіївці.

Наразі не відомо, чи вийшов до протестувальниць хтось із ОПУ. Родички незаконно ув’язнених українців заявили, що підготували листа із проханням допомогти полоненим із медикаментами та посприяти у їх звільненні.

За даними Служби безпеки України, на сьогодні незаконно позбавленими волі на тимчасово окупованих територіях Донбасу вважаються 184 людини.

Залишити коментар