Неділя, 27 вересня

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що будуть відкликати ліцензії у медичних установ, які приховуватимуть випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Жоден заклад охорони здоров’я України, зокрема приватний, не має права приховувати результати при виявленні у пацієнта коронавірусної хвороби

Випадки неповідомлення про підтвердження коронавірусної інфекції будуть розслідуватися відповідними органами, а у самих закладів охорони здоров’я відкликатимуть ліцензії», – йдеться у повідомленні.

За словами головного санлікаря країни Віктора Ляшка, за законом всі заклади охорони здоров’я, діагностичні лабораторії в разі виявлення хвороби зобов’язані подати екстрене повідомлення до Центру громадського здоров’я, який веде статистику та облік.

Ляшко додав, що якщо будуть повторюватися випадки, коли про виявлення COVID-19 не повідомляється, у таких закладів відкликатимуть ліцензії, а керівників цих установ буде покарано.

«Це питання національної безпеки, оскільки інформування про підтверджений результат передбачає проведення епідеміологічного розслідування, проведення роботи з контактними особами інфікованого, їхня самоізоляція та ефективне проведення інших профілактичних протиепідемічних заходів», – запевнив Ляшко.

Залишити коментар