Вівторок, 11 серпня

Учені Університету Каліфорнії в Ріверсайді знайшли найстарішу на сьогодні тварину з двобічною симетрією, тобто ліва сторона тіла дзеркально відповідає правій. Отже, вона є предком і сучасних людей.

Про свою знахідку вчені розповіли на офіційному вебсайті університету. Знайти істоту вдалося, проаналізувавши канавки у викопних рештках, знайдених у Латинській Америці. Їхній вік складає 555 млн років.

За допомогою тривимірного сканування американським ученим вдалося встановити форму істоти, яка зробила ці канавки. Довжина її сягала 2-7 мм, а ширина – 1-2,5 мм. Іншими словами, не більше гранули рису.

Тварина, яку назвали Ikaria wariootia, була схожа на черв’яка. Але для свого часу вона була досить розвиненою: за словами науковців, жила в тонких шарах піску на дні океанів, де містилося багато кисню, і рухалася в пошуках органічних речовин, тобто виявляла первинні сенсорні ознаки.

Рухалася Ikaria wariootia завдяки скорочення м’язів подібно до черва. Найімовірніше, у тварини також був рот, кишківник і клоака.

Зазначимо, що двобічна симетрія стала важливою віхою еволюції тварин: так вони виробили здатність до спрямованого руху й кращу будову тіл. Такий тип симетрії спостерігається в більшості тварин сучасності й давнини – від динозаврів до червів.

Залишити коментар