Четвер, 26 листопада

Без підтримки міжнародних фінансових організацій Україна не зможе розрахуватися з усіма своїми борговими зобов’язаннями, обсяг яких складає близько 9 млрд доларів. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова».

«Цього року ми маємо погасити деякі зобов’язання: 3,5 млрд доларів зовнішніх зобов’язань, 5,5 млрд доларів внутрішніх зобов’язань. Враховуючи виклики, які стоять перед нами у зв’язку з пандемією коронавірусу, звичайно, ми всі гроші маємо спрямовувати на захист здоров’я і життя громадян, а не на погашення боргів. Тому без підтримки фінансових організацій для того, щоб погасити борги, напевне, нам доведеться впасти у прірву дефолту», – заявив Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що уряд не планує оголошувати дефолт і зробить усе можливе, щоб держава змогла вчасно розрахуватися з усіма кредиторами.

Наразі Україна перебуває у переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом щодо підписання нової кредитної програми на 5-8 млрд доларів. Для того щоб підписати програму, Україні потрібно було виконати дві вимоги: ухвалити закон про землю (Рада ухвалила його вночі 31 березня) та ухвалити закон про банки щодо збанкрутілих та націоналізованих банків (цей законопроєкт Рада підтримала у першому читанні).

Залишити коментар