Субота, 26 вересня

Засновниця благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова повідомляє про відсутність тестів на COVID-19 в Одеській області та про неготовність медицини до боротьби з епідемією. Про це Ножевнікова повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Я отримала за сьогоднішній день (30 березня – прим. ред.) десятки повідомлень від лікарів. Про пневмонії, неясної етіології, які заповнюють лікарні міста й області.

Про те, що не дозволяють робити тестування (ПЛР та експрес) відповідно до наказу 663 за відсутності у пацієнта епідеміологічного аналізу та перебування в контактній країні.

Про те, що швидкій допомозі заборонили викладати фотографії в соцмережі й повідомляти про те, чим і як вони забезпечені.

Про те, що в обласну привезли жінку з двосторонньою полісегментарною пневмонією, яку відмовилися госпіталізувати і тестувати в інфекціонці, тому що “вона не була за кордоном”.

Про чоловіка у районній лікарні, в якого ввечері піднялася температура, а вже вранці сатурація була 56 % – і за годину зупинка серця. Реанімували 11 осіб. Усі лікарі тепер, по суті, контактні. Але хто ж знає, на що хворий пацієнт, – тестів як не було, так і немає.

У 10-й лікарні жінка з пневмонією лежала вісім днів. Переведена в інфекціонку, підтверджено COVID-19. Питання: що з лікарями в 10-й? Скільки змін контактували з пацієнтом? Хто їх ізолював? Відповідей немає», – йдеться у повідомленні.

Ножевнікова закликала лікарів відкрито заявляти про проблеми та потреби лікарень, а представників влади – навести лад у процесах тестування й лікування хворих.

В іншому разі голова БФ «Корпорація монстрів» пригрозила повідомити про невиконані обіцянки влади і провали в комунікації, а також закликати бізнес «вийти з процесу».

За словами Ножевнікової, нині бізнес купує апарати штучної вентиляції легень, на своїх літаках доставляє засоби захисту з-за кордону, робить ремонти у відділеннях лікарень і встановлює там кисневі станції, тоді як влада каже «це не входить у процедуру швидкої закупівлі». Вона обурилася, що в інфекційну лікарню купили дорогі меблі, а не кисневу станцію, наприклад.

Нагадаємо, власник компанії TIS Андрій Ставніцер, який курує Одеську область під час пандемії коронавірусу, заявляв, що готовність області до боротьби з COVID-19 – нульова.

Залишити коментар