Субота, 26 вересня

Одеський обласний клінічний центр Одеської облради (відомий як «лікарня водників»), що входить до переліку «опорних закладів», що прийматимуть інфікованих коронавірусом пацієнтів, абсолютно не готовий до надання допомоги і ризикує стати епіцентром поширення COVID-19 у місті. Про це заявили лікарі закладу у зверненні до президента, Кабінету Міністрів України та місцевої влади.

Відповідне відео із заявою лікарів-анестезіологів опублікували на сторінці Антикризового штабу в Одеській області.

«У нас зараз реально працюють шість лікарів-анестезіологів, хоча має бути 12. Що стосується медсестер: сьогодні залишилося чотири. Переважна більшість медсестер, котрі працювали, були літніми людьми. Всі вони написали заяви за власний рахунок, адже всім більше 60 років. Адміністрація все знала, але нічого не робила. Санітарок залишилося дві людини. Як надавати допомогу інфікованим хворим – це питання в нікуди. Протягом тижня ми намагалися запитати про це головного лікаря, але нас просто ігнорували та відправляли … не будемо зараз про це», – розповідають лікарі.

Працівники клінічного центру запевняють: у них досі немає протоколів лікування хворих та будь-яких інструкцій, а керівництво закладу не дає жодних відповідей.

«Щодо заявлених апаратів та засобів. Із 10 у нас є реально п’ять апаратів ШВЛ, три з яких були ще до пандемії коронавірусу. Вони не нові, але пристойні, якусь допомогу ми зможемо надати. Ще два апарати нам надіслав благодійний фонд “Корпорація монстрів”. Не адміністрація, а благодійники. Усього у нас п’ять апаратів ШВЛ. Це реальність», – запевняють автори звернення.

Крім апаратів штучної вентиляції легень, лікарня також потребує витратних матеріалів, серед яких маски, фільтри, катетери, системи та шприци. Наразі цього всього в лікарні немає. Ба більше, лікарі наголошують, що відсутні навіть ліки для симптоматичного лікування хворих, а нещодавня перевірка констатувала, що заклад не готовий для прийому інфікованих.

«У п’ятницю у нас був епідеміолог, котрий оглядав нашу лікарню на предмет готовності до прийому хворих. Лікарі питали: чи готова наша лікарня? Епідеміолог відповів, що наша лікарня не готова. Але нашого головного лікаря це не цікавить. Він відповів: “Я готовий до втрат”. Щоправда, незрозуміло, до втрат кого: нас як лікарів, людей, котрі надійдуть сюди?» – розповідають медики.

За їхніми словами, не вистачає і засобів захисту для самих лікарів. Так, благодійний фонд «Корпорація монстрів» надіслав до лікарні 1 тис. респіраторів (кожен з них розрахований на чотири години використання), рукавички та 100 костюмів. У режимі інфекційної допомоги цього захисту вистачить щонайбільше на чотири дні.

«Інші відділення нашої лікарні розкомплектовані повністю. Терапія, кардіологія – лишаються один лікар і одна медсестра. Інші пишуть заяви за власний рахунок або ж взагалі звільняються. У гінекологічному відділенні, котре теж прийматиме інфікованих хворих, лишається одна санітарка, всі інші написали заяви на звільнення. У нас просто немає рук, щоб комусь допомогти. Наша лікарня ніяк не адаптована до надання допомоги інфекційним хворим. Було заявлено про наявність у нас 300 місць. У нас навіть розподілу немає, не кажучи про бокси чи бодай ширми», – запевняють лікарі.

В Одесі «опорна» лікарня абсолютно не готова до прийому інфікованих, а медикам забороняють розповідати про умови

Окрім того, напередодні Антикризовий штаб опублікував копію документу, який отримали лікарі. У ньому медикам прямо забороняється публічно розповідати про свою роботу та умови.

Залишити коментар