Четвер, 24 вересня

Льоди Гренландії та Антарктиди тануть швидше, зокрема, через підвищення температури на планеті. Про це йдеться у нових наукових дослідженнях закордонних фахівців.

Протягом 1990-х років Гренландія і Антарктида разом втрачали 81 млрд т льоду на рік. Але в березні 2020 року комплексна оцінка показала, що 2010-х роках швидкість втрати льоду зросла в шість разів. Це означає, що крижаний покрив Гренландії та Антарктиди нині втрачає 475 млрд т льоду на рік.

В останньому докладі Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) в 2013 році йшлося про те, що до 2100 року рівень моря в світі підвищиться приблизно на 71,1 см.

Однак, останні дослідження показують, що втрати льоду як в Антарктиці, так і в Гренландії набагато вищі, ніж очікувалося навіть у найгіршому сценарії IPCC.

Дослідницька міжнародна група, що складається з 89 полярних вчених, із 50 різних організацій, провела ще одне дослідження. Вони об’єднали 26 зйомок для розрахунку змін маси крижаних щитів Гренландії та Антарктики в період між 1992 і 2018 роками, використовуючи дані 11 супутників, включаючи вимірювання об’єму, потоку і сили тяжіння крижаних щитів.

Втрата льоду збігається з кількома роками інтенсивного танення поверхні в Гренландії, включаючи арктичну хвилю тепла минулого літа, що означає, що 2019 рік також буде рекордним щодо втрат полярного крижаного покриву.

«Велика частка втрати льоду в Гренландії пов’язана з підвищенням температури повітря, яка розтопила крижаний покрив на його поверхні», – говорить професор з Університету Лідса, Ендрю Шеперд, який проводив оцінку.

Прогнози IPCC показують, що внаслідок підвищення рівня моря до кінця сторіччя 400 млн людей можуть постраждати від щорічного затоплення прибережних районів.

Залишити коментар