Субота, 26 вересня

Нові дослідження показують, що неандертальці, які жили в Португалії протягом останнього льодовикового періоду, так само захоплювалися риболовлею, як і предки сучасних людей. Вчені вважають, що молюски, ракоподібні, риби, птиці та морські ссавці, такі як дельфіни, становили половину раціону цієї групи неандертальців.

Це робить їх винахідливими мисливцями-збирачами з поведінкою, ближчю до сучасного Homo sapiens, ніж будь-хто міг собі уявити, підкреслюють автори роботи з Університету Барселони.

Розкопки в печері Фігейра-Брава поблизу Сетубала в Португалії виявили стародавні звалища побутових відходів, датовані приблизно 106 000 і 86 000 років тому, заповнені кістками і раковинами морських тварин. Там знаходили і більш традиційне сміття: наприклад, кістки оленів.

Важливим фактом є те, що жирні кислоти, що містяться в дієті з морепродуктів, такі як Омега-3, можуть стимулювати розвиток мозку. Дослідники стверджують, що такого роду харчові звички сприяли «появі когнітивної та поведінкової сучасності» у стародавніх людей.

«Печера Фігейра-Брава забезпечує перший звіт про значне споживання морських ресурсів серед неандертальців Європи. Представлені тут дані посилюють сумніви в поведінковому розриві, який колись вважався відмінністю неандертальців від сучасних людей», – пишуть дослідники в своїй статті.

За словами дослідників, відстань між поселенням і узбережжям (близько 2 км) дозволяє припустити, що неандертальці використовували кошики чи щось на кшталт сумок для риболовлі.

Попередні дані про дієту з морепродуктів серед неандертальців були неоднозначними: хоча це спостерігалося в інших частинах світу, неясно, наскільки широко були поширені ці звички в їжі.

Залишити коментар