Субота, 26 вересня

Терористичні організації «Ісламська держава» та «Аль-Каїда» назвали коронавірус «воїном Аллаха». Терористи стараються використати економічну кризу для залучення новобранців, а також планують атаки з використанням SARS-CoV-2. Про це повідомляють аналітичний центр Фонду захисту демократії (FDD) і американська SITE Intel Group, яка відстежує онлайн-діяльність екстремістів, передає видання TheBabel.

Нещодавно джихадистські веб-сайти та канали в соціальних мережах поширили послання керівництва «Аль-Каїди» чотирма мовами, зокрема англійською, під назвою «Шлях вперед: поради щодо пандемії коронавірусу». Заяву було написано для жителів західних країн.

У ній йшлося про «крихкість» глобальної економіки і безробіття, що, наче цунамі, накрило США та країни Європи. Саме послання – це заклик прийняти іслам.

«О, люди західного світу! Ви бачили на власні очі силу і міць Аллаха, що проявляється у невидимому солдаті [коронавірусі]», – зазначено в листі.

При цьому «Аль-Каїда» підкреслює, що «іслам – це релігія, орієнтована на гігієну». Своїх прихильників терористи закликають частіше мити руки.

«Ісламська держава» тим часом закликала своїх послідовників планувати нові атаки з використанням вірусу. Конкретних ідей в ІД не дають, але натякають на атаки інших людей інфікованими бойовиками. Поки складно судити, чи зможуть ІД втілити свої плани. Організація майже завжди намагається використовувати будь-яке «відкриття» у своїх цілях, але зазвичай її заяви залишаються лише словами.

Лідери «Аль-Каїди» і ІД висловлюють задоволення економічним збитком, нанесеним вірусом, стверджуючи, що «хрестоносці» опинилися на межі «економічного лиха».

Залишити коментар