Неділя, 27 вересня

Православна церква України вирішила не проводити спільні освячення верби та великодніх страв у храмах і на прихрамовій території, щоб не допускати скупчення людей. Про це повідомляє пресслужба церкви.

Служби в храмах будуть проводитися за участю не більше 10 осіб – священник, служка, дяк і особи, які технічно обслуговують богослужіння й забезпечують онлайн-трансляцію. Обовʼязковою умовою є носіння захисних масок або респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.

Віряни, які долучаться до богослужіння через онлайн-трансляції, повинні слухати священника і молитися перед іконою, як у храмі, і не ставитися до трансляції богослужіння лише як до перегляду видовища.

У містах священнослужителів можуть запросити у пекарні, на заводи або ж у магазини для освячення там пасок, у такий спосіб усі охочі можуть купити вже освячений хліб. У сільській місцевості віряни зможуть виставити великодні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятити їх.

У разі, якщо віряни не зможуть отримати благословення верби або великодніх страв, їм дозволили самостійно окропити їх святою водою у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення.

Також Православна церква радить вірянам та священникам утриматися від відвідин кладовищ у поминальні дні.

Залишити коментар