Вівторок, 22 вересня

Зірка під кодовою назвою LAMOST J040643.69 + 542 347.8 обертається навколо своєї осі зі швидкістю 540 км/с, що на приблизно 100 км/с швидше, ніж колишній «рекордсмен» HD 191 423.

Такого висновку дійшов науковий співробітник Національної астрономічної обсерваторії при Академії наук Китаю Лі Гуанвей після аналізу даних зі спектроскопа LAMOST на півночі Китаю.

За його словами, знайдена масивна зірка розташована в 30 тис. світлових років від Сонця. Вона «тікає» до навколишнього міжзоряного середовища зі швидкістю 120 км/с., І судячи з цього факту, зірка, ймовірно, походить із подвійної зоряної системи.

Лі Гуанвей також виявив, що через високу швидкість обертання навколо осі зірка має стислу форму. Її екваторіальний радіус помітно перевищує полярний. При цьому температури на двох полюсах вище, ніж на екваторі.

Вчений також пояснив причину обертання зірки з раніше невідомою астрономії швидкістю.

Передбачається, що прискорення обертання зірки навколо своєї осі пов’язано з акрецією, тобто з падінням на неї речовини з іншої, головної зірки в подвійній системі під дією сил тяжіння. Коли головна зірка, закінчуючи свою еволюцію в катастрофічному вибуховому процесі, стає надновою, її зірка-компаньйон відкидається.

Раніше вчені з Університету Кертіна Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень зафіксували ще один космічний рекорд: найбільший вибух у Всесвіті з часів Великого вибуху.

Залишити коментар