Вівторок, 24 листопада

Команда біологів з Інституту океану імені Шмідта (SCI) виявила в глибоководному середовищі гігантське скупчення морських істот під назвою сифонофори.

Незвичайну істоту (точніше, багато тисяч істот в одній колонії) виявили під час міжнародної експедиції Ningaloo Canyons біля західного узбережжя Австралії.

«Все це схоже на одну тварину, але багато тисяч істот формують організм на більш високому рівні», – сказав морський біолог Стефан Сиберт з Університету Брауна.

Експедиція з таких інститутів, як Музей Західної Австралії, Інститут Океану Шмідта й Інститут океанографії Скріппса досліджували маловивчену, але біологічно багату частину океану біля узбережжя Західної Австралії, використовуючи судно ROV і гідролокатор.

«Всі були вражені, коли це з’явилося. Люди приходили в диспетчерську з усього корабля. Зазвичай нам зустрічаються сифонофори, але цей екземпляр був одночасно великим і незвичайним», – розповіли біологи Неріда Вілсон і Ліза Кіркендейл із Музею Західної Австралії.

«Незважаючи на те, що пілоти ROV зробили оцінку його довжини, вона ще не була офіційно виміряна. Однак, схоже, ця структура довше будь-якої іншої тварини на планеті», – додали вони.

Зовнішнє кільце було оцінено приблизно в 47 м у довжину. Вся ця гігантська істота складається із крихітних особин, які називаються зооідамі. Вони тисячі разів клонують себе в один із декількох варіантів – одні з пекучими щупальцями і навіть приманками для залучення їжі, інші спеціалізуються на розмноженні або пересуванні. Кожен організм діє як орган у більшому тілі сифонофора.

За словами Вілсон і Кіркендейл, сифонофор у відео «прийняв пласку позу годування, що робить його трохи схожим на спіральний НЛО».

У цій величезній колонії мали бути принаймні мільйони цих з’єднаних органів-істот, які працювали разом, щоб просівати океанські глибини для їжі. Вони діляться здобиччю один із одним, пропускаючи поживні речовини уздовж стебла, до якого вони всі підключені – вертикальної гілки, яка також служить проходом для нервових сигналів.

Сифонофори (Siphonophorae) – загін стрекающих із класу гідроїдних (Hydrozoa). Цей загін містить 175 видів. Сифонофори – хижаки, але більшість колоній є тонкими прозорими поплавцями, які живуть у товщі або на поверхні води. Як відзначають вчені, знайдена колонія, ймовірно, є найбільшою з коли-небудь зареєстрованих.

Залишити коментар