Вівторок, 29 вересня

14 квітня затримали генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у держзраді та вчиненні терористичних актів. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов виявився агентом ФСБ Росії

Валерій Шайтанов, який є одним із колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБУ, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. СБУ також повідомляє, що Шайтанов зустрічався з Єгоровим та з іншими українцями, яких залучили до виконання завдань ФСБ.

Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

Слідство вважає, що Шайтанов планував в Україні терористичні акти, за які йому російська сторона обіцяла 200 тис. доларів і паспорт громадянина РФ. У ролі виконавця генерал-майор спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов виявився агентом ФСБ Росії

Окрім того, Шайтанов збирав і передавав російській стороні інформацію про таємні операції в районі АТО/ООС, співробітників Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО «А».

Генерал-майор використовував своє службове становище, аби отримати розвідувальну інформацію від офіцерів СБУ.

«На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки за всю історію Незалежності», – заявив голова СБ України Іван Баканов.

Нині СБУ обшукує місце проживання генерал-майора. Вирішується питання щодо оголошення Валерію Шайтанову про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 111 («Державна зрада») і ст. 258 («Терористичний акт») ККУ.

2 комментария

Залишити коментар