Четвер, 26 листопада

На днях кілька «слуг народу» влаштували новий флешмоб – «Маю право на помилку». Нардепи натягнули на себе футболки з відповідним принтом та виступили на підтримку вчителів, котрі раз за разом помиляються під час «Всеукраїнської школи онлайн». Все б нічого, але, схоже, акція «Маю право на помилку» виявилася… помилкою.

Політтехнолог і директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала переконаний: право на помилку можуть мати лише люди, котрі некомпетентні. Ну, або невігласи. Автор додає, що ідея з онлайн-школою – цілком правильна, але чекати на її належну реалізацію сенсу немає.

Колишній нардеп і блогер Борислав Береза натомість наголошує: цим флешмобом «слуги народу» намагаються захистити не вчителів, а самих себе, рятуючи свою репутацію. А ось помилкою Береза вважає потрапляння до парламенту тих, хто не розуміється на керуванні державою та просто тисне на кнопки.

Блогер Юрій Богданов вважає, що право на помилку існує в тому разі, коли установа має систему реакцій на ці помилки та інструменти їх виправлення. Як і Береза, Богданов вважає, що цими футболками народні депутати виправдовують не вчителів, а себе.

Не оцінив флешмоб парламентарів і блогер Сергій Наумович. «Пожежі, епідемія, криза, війна тощо, а тут по мережі гуляють фото депутатів із написом “Маю право на помилку”. Живете у паралельній реальності?» – обурюється блогер.

Політолог Сергій Таран не без сарказму зауважив, що слоган флешмобу – це ще й чудове та дуже ідеологічне гасло всієї політичної сили. Ну, одразу після «Зробимо їх разом!»

Блогерка Татуся Бо натомість підкреслила, що особливо «круто» цей флешмоб виглядає на фоні зменшення бюджету для освіти і науки.

Політолог і журналіст Тарас Березовець наголошує, що жодного права на помилку в монобільшості вже немає, оскільки ліміт було вичерпано у перші місяці роботи.

Історик, публіцист і перекладач Радко Мокрик >зауважує: помилка завжди йде у зв’язці з поняттям «відповідальність». Автор допису порадив депутатам замінити слоган «Маю право на помилку» на інший – «Я готовий нести відповідальність за свої помилки»

Філософ, перекладач і громадський діяч Олексій Панич запропонував уявити у подібних футболках, наприклад, будівельників та операторів атомної станції. На думку Панича, виборці будуть поблажливо ставитися до помилок політичної сили, допоки десь не вибухне щось таке, що зачепить мільйони життів.

Народна депутатка Ірина Геращенко підкреслює: головне – вміти помилку виправляти і навчити цьому дітей. Вчити не так праву на помилки, а тому, що за помилки треба нести відповідальність.

Політичний експерт і аналітик всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Денис Рибачок зауважує, що депутати вирішили вчергове показати себе «вершиною гуманізму та людської моралі». Щоправда, знашли не найкращий час: нині в державі стільки проблем, що марнувати час на подібне, будучи депутатом, просто нераціонально.

Ну і, ясна річ, такий блискучий флешмоб не міг не викликати бодай якусь хвилю жартів.
Хоча смішно, якщо чесно, не завжди.

Збирав реакції та не дотримався балансу (бо має право на помилку) Степан Коза

1 комментарий

  1. Право на помилку, кажете? Щось зачастили ви з помилками. Відкриваю підручник з всесвітньої історії Гісема О. В. для 9 класу з поглибленим вивченням історії, 2017, який «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2017 № 417). На перших же сторінках показано портрет Монтеск’є, який чомусь названий Жан Жаком Руссо, також є й портрет Руссо, який названий… Монтеск’є. Закриваю підручник. Відкриваю посібник для підготовки до ЗНО з історії України Власова і Кульчицького, у вже якомусь енному перевиданні продовжує красуватися фейл про Миколая Потоцького, який ніби-то керував польськими військами у Пилявецькій битві… Автори навіть жодного разу не прочитали свій опус після друку? Чи самі не знають, що Потоцький тоді не міг бути під Пилявцями? Все ясно, деградація всього і вся. Вся ця «навчальна» макулатура — це просто бізнес на дітях.

Залишити коментар