П'ятниця, 18 вересня

Дослідники на чолі з антропологом Брюсом Харді з американського Кеньон-коледжу мають підстави вважати, що неандертальці могли вміти прясти, рахувати до трьох і розрізняти право і ліво. Інформацію про це опублікували в журналі Scientific Reports.

Так, археологи знайшли нитку на неандертальській стоянці Абри-дю-Мара в долині річки Ардеш на південному сході Франції. Вона діаметром у 0,5 мм, виготовлена ​​шляхом прядіння. Це дало вченим підстави вважати, що неандертальці вміли прясти.

Волокна нитки були скручені за годинниковою стрілкою, а потім три нитки в одну – проти годинникової стрілки.

Нитку знайшли поруч із частиною скребка розміром приблизно у 6 см. Вчені не впевнені, чи вийшло це випадково, чи ж нитка і скребок були частиною єдиного знаряддя праці.

Вчені наголошують, що для того, щоб виготовити такий тонкий шнур, неандертальці повинні були володіти, крім іншого, деякими арифметичними навичками та навичками просторового мислення: розрізняти три та два, крутіння за годинниковою і проти годинникової стрілки, тобто право і ліво.

На їхню думку, це є підтвердженням того, що неандертальці за своїми когнітивним здібностям відрізнялися від анатомічно сучасних людей не так сильно, як заведено вважати.

Залишити коментар