Четвер, 26 листопада

Під час святкування Великодня поліція зафіксувала 19 порушень карантину загалом по Україні, в п’ятьох випадках поліція порушила кримінальні справи – чотири на Донеччині та одну на Тернопільщині. Про це у коментарі виданню hromadske повідомив радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт.

За його словами, усі п’ять кримінальних справ пов’язані з порушеннями у храмах Української православної церкви Московського патріархату. Найбільш грубі порушення були в Почаївській лаврі (Тернопільщина) та у Святогірській (Донеччина). Усі справи порушені за статтею 325.

Водночас Тандіт наголосив, що насамперед йдеться про рішення настоятелів конкретних храмів, які на власний розсуд допустили велике скупчення людей у храмах.

«Питання у нас до настоятелів, до тих, хто свідомо запустив людей, хоча знали, що є карантинні заходи. І священники все одно порушили карантин», – сказав він.

Радник глави МВС додав, що спілкувався з великою кількістю священників, зокрема й УПЦ МП, і багато з них були «здивовані та обурені» тим, що відбулося у Почаєві та на Донеччині.

Однак загалом МВС позитивно оцінює ситуацію зі святкуванням Великодня у храмах УПЦ МП.

«У цій церкві понад 13 тис. приходів. Слава богу, що УПЦ послухала рекомендації Кабміну, поліції та Всеукраїнської ради церков», – зазначив Тандіт.

Він зауважив, що відомство також вдячне ПЦУ, Греко-католицькій церкві, римо-католикам та протестантам за дотримання карантину.

Загалом порушення не були масовими, і більшість людей дослухалися до закликів не ходити у храми.

Залишити коментар