Неділя, 27 вересня

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції подолали останній відрізок шляху до Антарктиди і дісталися станції «Академік Вернадський», повідомляє Міністерство освіти і науки України.

За повідомленням, після шести днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) 21 квітня.

«На “Вернадському” їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше ніж рік, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша і найскладніша подорож до Антарктиди», – заявив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та була змушена повернутися до Києва. Наприкінці березня команді вдалося добратися до Чилі. Там українські полярники пройшли двотижневу обсервацію та 14 квітня вирушили на станцію «Академік Вернадський».

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з “найскаженіших” у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – цитує МОН Ігоря Дейнеку, лікаря 25-ї УАЕ.

Нині, за повідомленням, на станції складні погодні умови: дуже вітряно і сніжно. Головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження корабля.

У Чилі на нього погрузили приблизно шість фур запасів продуктів, приладів і пального. Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та почне повернення додому.

Залишити коментар