Четвер, 1 жовтня

Кабінет Міністрів України продовжив карантин до 11 травня включно. Про це на засіданні уряду заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

«Під час ухвалення рішення ми спиралися на моделювання аналітиків Національної академії наук України та дані Міністерства охорони здоров’я, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Після цього, за словами Шмигаля, за сприятливих умов 12 травня має настати «День К», з якого обмеження почнуть послаблюватися. Для цього уряд розробив план з пʼяти етапів. Але для початку дії плану необхідно, щоб протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінювався або коливався в межах 5 %. По-друге, лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50 %.

До цього дня уряд планує збільшувати кількість тестувань, покращити забезпечення лікарень та медиків, запровадити систему е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розробити нові соціальні стандарти.

«Якщо епідеміологічна ситуація сприятиме, то ми можемо говорити про відкриття парків, скверів, установ торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг», – додав премʼєр.

Залишити коментар