Субота, 19 вересня

Кабінет Міністрів має намір продовжити карантин в Україні щонайменше до 11 травня, але обмеження через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 можуть бути і в наступні два роки. Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю «РБК-Україна».

«За розрахунками Національної академії наук України, які було отримано нещодавно, очікуються ще два піки захворюваності: один орієнтовно – це кінець квітня і орієнтовно – між 3 і 8 травня … Тому на засіданні Кабміну, ґрунтуючись на цих розрахунках, ми продовжимо карантин як мінімум до 11 травня», – зазначив Шмигаль

Водночас уряд планує пом’якшити деякі заходи. Зокрема, прем’єр розповів про намір змінити умови обов’язкової обсервації та ще «дві-три сфери», в яких буде переглянуто карантинні заходи.

«Все залежить від розвитку ситуації та, зокрема, від того, як ми пройдемо ці прогнозовані два піки. Поки що ми розглядаємо 11 травня як такий бажаний кордон, після якого ми очікуємо отримувати позитивні дані та жити в м’якшому режимі. Але не факт, що так і буде. Сьогодні ще ніхто в світі прогнозувати і передбачати дані щодо коронавірусу не навчився, всі можуть тільки здогадуватися.

Ми хочемо, щоб із 12 травня у нас відбулися певні пом’якшення, і ми вже почали думати про розвиток економіки. Тому ми зараз прораховуємо моделі, де ж знаходиться цей баланс між жорстким карантином і роботою економічних секторів», – додає Шмигаль.

Поза тим глава українського уряду прогнозує, що найближчі два роки країна житиме в умовах постійної боротьби з коронавірусом.

«ВООЗ передбачає, і ми з цим погоджуємося, що наступні два роки ми будемо жити в умовах протистояння цій хворобі та збереження життя і здоров’я наших людей. Тому тут не має бути ілюзій, що в травні закінчився карантин і ми всі вийшли та все забули.

Усі країни, які успішно здолали перший пік захворюваності, сьогодні стоять на порозі наступних піків, зокрема в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які ніби першу хвилю пройшли і ніби вже її здолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності. Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю і все в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах», – констатує очільник Кабміну.

Залишити коментар