Понеділок, 28 вересня

За розрахунками Кабінету Міністрів України, від початку запровадження карантину в Україні, пов’язаного з пандемією коронавірусу, до країни повернулися 2 млн трудових мігрантів. Залишити їх в Україні там планують дешевими кредитами. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю «РБК-Україна».

«І за період карантину в Україну повернулися близько 2 млн наших громадян, які знаходилися на заробітках і приїхали через втрату роботи. Ми цих людей ідентифікуємо як надзвичайно кваліфіковану, навчену в Європі робочу силу, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку», – повідомив Шмигаль.

За його словами, уряд працює над програмою «Нові гроші», в межах якої колишнім заробітчанам будуть видавати дешеві кредити для початку власної справи в Україні.

Крім цього, уряд планує створити нові робочі місця у низці галузей: соціальній, бюджетній сферах або у «великому будівництві» (будівництві та ремонті доріг та об’єктів соціальної інфраструктури).

Шмигаль вважає, що заробітчани не будуть їхати з України, якщо їхня зарплата в Україні буде на 300-400 євро меншою.

«Наприклад, якщо людина там отримувала 1 тис. умовних одиниць, а тут може заробляти 600 умовних одиниць в еквіваленті, то вона ухвалить рішення не їхати на заробітки, а залишиться тут. Це такий психологічний розрив», – заявив прем’єр.

Залишити коментар