Субота, 19 вересня

Вчені з Університету Арізони заявили про те, що планета Дагон, яка була відкрита за допомогою телескопа Hubble, ймовірно, не є планетою. На їхню думку, це відлуння від зіткнення двох астероїдів на орбіті далекої зірки, повідомляє Naked science.

У 2004 і 2006 роках Hubble спостерігав один із найяскравіших об’єктів за свою історію. На краю щільного диску уламків і пилу, який оточував зірку Фомальгаут, була знайдена яскрава і масивна екзопланета. Оскільки побачити планету напряму – велика рідкість, знахідка отримала популярність. На думку вчених, планета являла собою газовий гігант на далекій і сильно витягнутій орбіті, їй присвоїли назву Дагон.

Зображення, отримані Hubble у 2004 і 2006 роках, проаналізували в 2008 році. Нещодавно дослідники досліджували дані телескопа за 2014 рік. І жодної планети на місці, де повинен розташовуватися Дагон, вони не знайшли. Ймовірно, планети й не існувало. Те ж, що спостерігав Hubble, було ще більш рідкісним об’єктом – катастрофічним зіткненням двох «зародків» планет.

Природа Дагона викликала сумніви, оскільки сам Фомальгаут дуже молодий. Його вік оцінюється в декілька мільйонів років, його досі оточує щільний протопланетний диск. Якщо б у ньому і встигли утворитися планети, то вони були б розпечені та яскраво випромінювали б в інфрачервоному діапазоні. Дагон ж, добре помітний у видимих променях, в ІК був невидимий.

Для пояснення були висунуті різні припущення: наприклад, що Дагон оточує велика система кілець, яка може спотворювати її «істинний вигляд». Але всі вони не вирішували інших проблем далекої планети – наприклад, того, що, судячи зі знімків розкішного диска біля зірки, крізь який вона пролітає, гравітація цього гіганта ніяк не впливає на його структуру.

У ході аналізу даних, отриманих під час спостереження Hubble за Фомальгаутом, виявилося, що Дагон почав стрімко втрачати яскравість ще в 2012 році. Вчені вважають, що планети на цьому місці й не існувало.

Залишити коментар