Вівторок, 11 серпня

У разі, якщо Верховна Рада України не ухвалить так званий банківський закон, то уряду доведеться урізати низку державних видатків, зокрема соціальних, адже Україна залишиться без підтримки міжнародних фінансових організацій. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю «Ліга.Фінанси».

«Це буде архіскладна й дуже болюча історія. Ми зупинимо фінансування багатьох запланованих видатків, зокрема соціальних. Одним словом, доведеться приймати непопулярні рішення і йти на непрості кроки, які відчують на собі всі», – заявив Марченко.

Водночас міністр фінансів унеможливив оголошення Україною дефолту в разі відсутності співпраці з МВФ.

«Я прийшов сюди не для цього. Це суто політична історія. Я не маю намірів руйнувати репутацію України. І я зроблю все від мене залежне, щоб не допустити цього», – додав він.

Марченко зазначив, що в разі успішного голосування за банківський закон МВФ затвердить нову кредитну програму для України та видасть перший транш – щонайменше 1,75 млрд доларів. За підсумками 2020 року МВФ може перерахувати до бюджету України 3,5 млрд доларів, однак розмір цієї суми може змінитися.

Залишити коментар