Середа, 30 вересня

Вчені з Туреччини та Сполучених Штатів Америки знайшли перші докази загибелі людини від падіння метеорита. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Meteoritics & Planetary Science.

Так, у Головному управлінні державних архівів при президентові Турецької Республіки були знайдені документи, згідно з якими інцидент стався 22 серпня 1888 року.

Метеорит, який увійшов в атмосферу Землі у вигляді вогняної кулі о 20:30 за місцевим часом, убив одну людину та паралізував іншу в Сулейманії (Ірак). У тексті, написаному османською мовою, згадується «дощ» із каменів, який обрушився на село, і пошкодження посівів, що вказують на вплив ударної хвилі.

Досі не було відомо про загибель хоча б однієї людини від падіння небесного тіла, попри те, що небезпечні інциденти відбувалися кілька разів.

Наприклад, у 1954 році метеорит пробив дах будинку в американському штаті Алабама та поранив жінку на ім’я Енн Ходжес, яка отримала сильний удар і була госпіталізована. Також повідомлялося про падіння небесних тіл на дітей у Східній Африці та в США, що також не призвело до серйозної шкоди для здоров’я.

Вчені вважають, що можуть бути й інші подібні історичні свідчення, в яких можуть згадуватися жертви від падіння небесних тел. Наразі документи, написані іншими мовами, крім англійської, недостатньо вивчені, і мало фахівців працюють над їх перекладом на англійську.

Залишити коментар