П'ятниця, 25 вересня

Глобальні військові витрати зросли найбільше за десятиліття. Німеччина стала лідером за витратами в Європі, Україна теж збільшила витрати, піднявшись з 41-го на 35-е місце. Про це йдеться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) про тенденції у військових витратах основних країн-гравців у 2019 році, пише «Європейська правда».

Загальна сума військових витрат за 2019 рік являє собою збільшення на 3,6 % порівняно з 2018 роком і найбільше щорічне зростання витрат із 2010 року.

У п’ятірку країн, які витрачали у 2019 році на оборону найбільше і на частку яких припадало 62 % витрат, увійшли Сполучені Штати, Китай, Індія, Росія та Саудівська Аравія. Це перший випадок, коли дві азійські держави увійшли до трійки країн, які витрачають на оборону найбільше.

Військові витрати Німеччини зросли на 10 % у 2019 році, до 49,3 млрд доларів. Це було найбільше зростання витрат серед 15 країн, які найбільше витратили на оборону в 2019 році.

«Зростання військових витрат Німеччини частково можна пояснити сприйняттям збільшеної загрози з боку Росії, яку поділяють багато держав-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО)», – говорить Дієго Лопес Да Сілва, науковий співробітник SIPRI.

«У той же час, однак, військові витрати Франції та Британії залишалися відносно стабільними», – додав він.

Різко зросли військові витрати держав-членів НАТО в Центральній Європі: наприклад, витрати Болгарії зросли на 127 %, головним чином за рахунок оплати нових бойових літаків, і Румунії – на 17 %. Загальні військові витрати всіх 29 держав-членів НАТО в 2019 році склали 1035 млрд доларів.

У 2019 році Росія стала четвертою у світі за військовими витратами, збільшивши на 4,5 % до 65,1 млрд доларів.

«При 3,9 % ВВП тягар військових витрат Росії був одним із найвищих в Європі в 2019 році», – говорить Олександра Куімова, наукова співробітниця SIPRI.

Залишити коментар