Неділя, 29 листопада

Тривалий час вважалося, що зірки майже ніколи не змінюють своїх орбіт: вони являють собою надмасивні об’єкти, зрушити які під силу лише деяким явищам у Всесвіті. Науковці не тільки спростували цю теорію, а й довели, що зірки навіть можуть бути викинуті за межі галактики.

Нові дані були отримані за допомогою комп’ютерного моделювання. Проєкт «Зворотний зв’язок у реалістичних середовищах 2» (FIRE-2) спрямований на з’ясування того, як формувалися зірки в області галактичного гало Чумацького Шляху.

Автори дослідження відзначають, що розбіжності між прийнятими теоріями і показаннями моделювання викликали у них подив. Після вивчення інших джерел вони остаточно переконалися у своїй правоті.

«Високоточні розрахунки показали, що Чумацький Шлях запускає зірки в космічний простір у потоках, викликаних вибухами наднових,» – розповів старший автор дослідження Джеймс Баллок.

Моделювання за допомогою FIRE-2 дозволило астрономам побачити процеси, що відбуваються у Всесвіті, на власні очі. Під час вибухів наднових викидаються величезна енергія та газ, які й виштовхують окремі зірки в гало Чумацького Шляху.

Залишити коментар