Понеділок, 26 жовтня

Медичний персонал Київської міської клінічної лікарні № 8 Оболонського району вийшов на протест і відмовляється працювати за зарплату в розмірі 3-5 тис. грн в умовах поширення коронавірусу. Цю інформацію виданню «Громадське» підтвердили у приймальні лікарні. Там уточнили, що участь у протесті взяли переважно медсестри та санітарки, а лікарів серед них не було. Додають, що «вже всі порозходилися».

На сторінці «Життя Мінського масиву – Оболонський район»у фейсбуці зазначають, що медики отримали зарплати за квітень, розраховуючи на доплати за роботу з інфікованими.

Натомість, як повідомляють, вони отримали на 30-40 % менші зарплати, ніж до епідемії. Медсестри отримали 4-5 тис. грн, молодші сестри – 3-4 тис. грн, лікарі – від 6 до 9 тис грн. Це підтверджують прикріплені розрахункові листи за квітень 2020 року.

Додають також, що два відділення оголосили про відмову працювати в таких умовах і з такою оплатою. Ще кілька відділень готуються страйкувати.

Водночас міський голова Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу 30 квітня повідомив, що на доплати медикам виділять майже 900 млн грн. Він запевнив, що столична влада нині шукає можливості для допомоги медпрацівникам.

«Наскільки ви знаєте, з 1 квітня всі медзаклади країни отримують гроші –зокрема на виплату зарплати співробітникам – із державного, а не з міських бюджетів. Це, нагадаю, – медична реформа. Київ віднайшов і виділив із міського бюджету гроші на доплати медикам майже 900 млн грн», – сказав Кличко.

2 комментария

Залишити коментар